Osiem wyzwań stojących przed producentami mebli tapicerowanych w Polsce

Dane statystyczne oraz opinie przedsiębiorców wskazują, że sytuacja ekonomiczna producentów mebli tapicerowanych w Polsce pogarsza się i narasta obecnie potrzeba wprowadzania zmian w zakresie organizacji, zarządzania i planowania produkcji.

Producenci polscy nie lubią eksperymentować, ponieważ nie stać ich na związane z tym ryzyko. Wiedząc o tym, B+R Studio wspólnie z firmą Lectra – producentem rozwiązań dla przemysłu mebli tapicerowanych, zrealizowało projekt badawczy. Celem projektu było zdiagnozowanie głównych problemów i strategii na przyszłość.

Raport powstał w czerwcu bieżącego roku na podstawie analizy blisko 300 podmiotów prowadzących produkcję mebli tapicerowanych. W dokumencie przedstawiono osiem głównych wyzwań stojących przed producentami mebli tapicerowanych oraz sposoby radzenia sobie z nimi przytaczane przez managerów firm, a także podsumowano główne strategie i plany rozwojowe firm.

Ustalono między innymi, że co najmniej 30 procent firm już dziś korzysta ze współpracy z podwykonawcami, a co najmniej 40 procent produkuje dziś meble pod więcej niż jedną marką. Firmy duże już rozpoczęły digitalizację produkcji i są bardziej zaawansowane w jej wdrażaniu niż firmy mniejsze, ale wszystkie oczekują sprawdzonych rozwiązań od zaufanych dostawców.

Zebrane w trakcie badań dane zostały opracowane w formie darmowego raportu – poradnika pt.: „Osiem wyzwań stojących przed producentami mebli tapicerowanych w Polsce – rozwiązania i strategie na przyszłość – raport Lectra, który można pobrać ze strony: Lectra.com (Kliknij aby pobrać).

Zachęcamy do lektury!