Biznes starter: rynek meblarski w Algierii

Przedstawiamy Państwu edycję 2012 publikacji „Biznes starter„. Zadaniem, jakie postawialiśmy przed sobą było przybliżenie sytuacji rynków meblarskich w wybranych krajach afrykańskich oraz pokazać, że Afryka w oczach społeczności międzynarodowej często błędnie utożsamiana jest z kontynentem biednym i bardzo zacofanym.

Kolejnym przykładem kraju, który potwierdza naszą tezę jest Algieria. Algieria to państwo afrykańskie, w którym kluczową rolę  na rynku meblarskim odgrywa import. Algieria osiągnęła zrównoważoną stabilność polityczną, która przekłada się na wzrost gospodarczy w kolejnych latach na poziomie 3 %. W „Biznes starter: rynek meblarski w Algierii” znajdą Państwo podstawowe informacje o warunkach życia, społeczeństwie, gospodarce, turystyce. Dane ogólne uzupełniają informacje o sektorze rynku meblarskiego, o jego strukturze importu i eksportu oraz produkcji w ostatnich latach, przeciętnych cenach w imporcie mebli, głównych dostawcach mebli. Oprócz tego załączono szereg przydatnych informacji  dotyczących m.in. barier wejścia na rynek, klientów i ich preferencji oraz głównych imprez targowych. Wszystkie dane pochodzą z oficjalnych źródeł takich jak ONZ, Międzynarodowy Fundusz Walutowy, The World Factbook, Ministerstwo Gospodarki RP i Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Algierii.

Mamy nadzieję, że po zapoznaniu się z niniejszym raportem przyznają Państwo, że Algieria ma w sobie duży potencjał rozwojowy i stanowi atrakcyjny rynek dla eksporterów z całego świata.

W publikacji skupiliśmy się przede wszystkim na faktach i liczbach przedstawionych w postaci wykresów i tabel, ograniczając komentarz. Takie podejście pomaga w bardzo szybkiej analizie materiału i ułatwia odnalezienie potrzebnych danych.

Przekonani o merytorycznej wartości raportu polecamy lekturę zarówno producentom jak i importerom i handlowcom mebli.

Raport jest już dostępny w sprzedaży w cenie 599 zł netto (149 EUR). Wersja w języku angielskim i niemieckim  na zamówienie.

Kontakt: tomek.wiktorski@brstudio.eu, milena.dorozinska@brstudio.eu

lub telefonicznie 790 027 920

Więcej informacji o zawartości opracowania znajdą Państwo w załączonym wyciągu z raportu „Biznes starter: rynek meblarski w Algierii