Biznes starter: rynek meblarski w Egipcie

Przedstawiamy Państwu edycję 2012 publikacji „Biznes starter„. Zadaniem, jakie postawialiśmy przed sobą było przybliżenie sytuacji rynków meblarskich w wybranych krajach afrykańskich oraz pokazać, że Afryka w oczach społeczności międzynarodowej często błędnie utożsamiana jest z kontynentem biednym i bardzo zacofanym.

Następnym przykładem kraju, który potwierdza naszą tezę jest Egipt. Egipt to jedno z największych państw afrykańskich pod względem ludności. Zamieszkuje tu prawie 84 mln ludzi. Pomimo wydarzeń politycznych mających miejsce w 2011 roku oraz związanych z kryzysem gospodarczym na świecie, rynek egipski jest łatwo dostępny dla firm z całego świata. Dobrze prosperująca w dobie kryzysu lokalna produkcja i eksport sprawia, że rynek egipski jest atrakcyjny. W niniejszym raporcie znajdą Państwo podstawowe informacje o warunkach życia, społeczeństwie, gospodarce, turystyce w Egipcie. Dane ogólne uzupełniają informacje o sektorze rynku meblarskiego, o jego strukturze importu i eksportu oraz produkcji w ostatnich latach, przeciętnych cenach w imporcie mebli, głównych dostawcach mebli. Oprócz tego załączono szereg przydatnych informacji  dotyczących m.in. barier wejścia na rynek, klientów i ich preferencji oraz głównych imprez targowych. Wszystkie dane pochodzą z oficjalnych źródeł takich jak ONZ, Międzynarodowy Fundusz Walutowy, The World Factbook, Ministerstwo Gospodarki RP i Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Kairze.

Mamy nadzieję, że po zapoznaniu się z niniejszym raportem przyznają Państwo, że rynek meblarki w Egipcie dzięki dobrym jakościowo surowcom, nowoczesnemu sprzętowi niesie ze sobą duży potencjał rozwojowy, a sektor turystyki niewątpliwie stwarza ogromne możliwości dla importowanych mebli.

W publikacji skupiliśmy się przede wszystkim na faktach i liczbach przedstawionych w postaci wykresów i tabel, ograniczając komentarz. Takie podejście pomaga w bardzo szybkiej analizie materiału i ułatwia odnalezienie potrzebnych danych.

Przekonani o merytorycznej wartości raportu polecamy lekturę zarówno producentom jak i importerom i handlowcom mebli.

Raport jest już dostępny w sprzedaży w cenie 599 zł netto (149 EUR). Wersja w języku angielskim i niemieckim  na zamówienie.

Kontakt: tomek.wiktorski@brstudio.eu, milena.dorozinska@brstudio.eu

lub telefonicznie 790 027 920

Więcej informacji o zawartości opracowania znajdą Państwo w załączonym wyciągu z raportu „Biznes starter: rynek meblarski w Egipcie