Biznes starter: rynek meblarski w Katarze

Przedstawiamy Państwu edycję 2012 publikacji „Biznes starter„. Zadaniem, jakie postawialiśmy przed sobą było przybliżenie sytuacji rynków meblarskich w wybranych krajach afrykańskich i Półwyspu Arabskiego oraz pokazać, że Afryka w oczach społeczności międzynarodowej często błędnie utożsamiana jest z kontynentem biednym i bardzo zacofanym.

Przykładem kraju, który potwierdza naszą tezę jest Katar leżący na Półwyspie Arabskim. Dzięki szybkiemu wzrostowi gospodarczemu Katar jest jednym z najbogatszym państw na świecie, którego inwestycje widoczne są na arenie międzynarodowej. W niniejszym raporcie znajdą Państwo podstawowe informacje o warunkach życia, społeczeństwie, gospodarce, turystyce w Katarze. Dane ogólne uzupełniają informacje o sektorze rynku meblarskiego, o jego strukturze importu i eksportu oraz produkcji w ostatnich latach, przeciętnych cenach w imporcie mebli, głównych dostawcach mebli. Oprócz tego załączono szereg przydatnych informacji  dotyczących m.in. barier wejścia na rynek, klientów i ich preferencji oraz głównych imprez targowych. Wszystkie dane pochodzą z oficjalnych źródeł takich jak ONZ, Międzynarodowy Fundusz Walutowy, The World Factbook, Ministerstwo Gospodarki RP i Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Katarze.

Mamy nadzieję, że po zapoznaniu się z niniejszym raportem przyznają Państwo, że potrzeby importowe Kataru stwarzają obiecujące możliwości dla eksporterów mebli z całego świata i jest atrakcyjnym partnerem do współpracy.

W publikacji skupiliśmy się przede wszystkim na faktach i liczbach przedstawionych w postaci wykresów i tabel, ograniczając komentarz. Takie podejście pomaga w bardzo szybkiej analizie materiału i ułatwia odnalezienie potrzebnych danych.

Przekonani o merytorycznej wartości raportu polecamy lekturę zarówno producentom jak i importerom i handlowcom mebli.

Raport jest już dostępny w sprzedaży w cenie 599 zł netto (149 EUR). Wersja w języku angielskim i niemieckim  na zamówienie.

Kontakt: tomek.wiktorski@brstudio.eu, milena.dorozinska@brstudio.eu

lub telefonicznie 790 027 920

Więcej informacji o zawartości opracowania znajdą Państwo w załączonym wyciągu z raportu „Biznes starter: rynek meblarski w Katarze„.