Dziennik Gazeta Prawna

Dziennik Gazeta Prawna cytował dane B+R Studio w trzech artykułach.

2011-09-01

Branże meblarska i motoryzacyjna płaczą, a odzieżówka podbija Wschód

… krajów strefy euro. Dzięki temu zyskają bezpośredni dostęp do klientów, co pozwoli im na sprzedaż z ominięciem pośredników handlowych – tłumaczy Tomasz Wiktorski, właściciel firmy badawczej B+R Studio. Tak zrobiła firma Mebelplast, jeden z wiodących polskich producentów mebli tapicerowanych, która nabyła od inwestora Square Four (SQ4) 100 proc. udziałów w niemieckiej … czytaj dalej »

2011-10-18

Rekordowo wysoki eksport do Niemiec

… można oczekiwać, że nie będzie źle, bo w okresie spowolnienia klienci kupują tańsze wyroby, a polskie do nich należą – mówi dr Tomasz Wiktorski, właściciel firmy B+R Studio, która specjalizuje się w analizie rynku mebli. Dodaje, że ich sprzedaży może sprzyjać też doświadczenie, jakie zebrały polskie firmy w okresie ostatniego kryzysu. … czytaj dalej »

2011-12-19

Niespotykana reklama w Niemczech: Dobre, bo polskie. Chodzi o nasze meble

… czym ilościowo będzie to 3 – 4 proc., co tylko potwierdza trend, że coraz lepiej sprzedają się za granicą droższe meble – mówi Tomasz Wiktorski z firmy B+R Studio. Pod względem wartości eksport zbliży się do 6,4 mld euro. Rynek niemiecki będzie miał największy udział w tym wyniku. – Tam wyeksportowane zostaną … czytaj dalej »