Eksport polskich mebli o miliard złotych wyższy

Zapowiada się, że rok 2014 będzie udany dla polskich eksporterów mebli. Prognozy są optymistyczne.

W rozpoczynającym się właśnie 2014 roku zapowiada się, że eksport mebli będzie wyższy o miliard złotych. Ogólna sytuacja będzie zatem dobra. Trzeba jednak podkreślić, że zdecydowanie wyższy bo dwucyfrowy będzie eksport do krajów poza unijnych, do krajów rozwijających się. Z kolei do krajów unijnych będzie on plasował się na około trzyprocentowym poziomie, co oznacza stabilizację.

Prognoza eksportu mebli według B+R Studio dla całego 2014 roku mówi zatem o 7,3 mld euro, co jest dobrym wynikiem. Dla przypomnienia należy dodać, że w 2013 roku prognoza ta była niższa o około 6%. Nie można jednak pomijać dobrego podsumowania 2013 roku, który przecież był rekordowy. Jak donosiło ostatnio B+R Studio szacunki wartości eksportu mebli za miniony rok wyniosły 6,9 mld euro.

Polscy meblarze coraz pewniej czują się na rynkach poza unijnych. W tym roku znów wartość eksportu wzrośnie i zapowiada się kolejny poważny sukces polskiej branży meblarskiej. To dobra wiadomość na ten rok. Polscy meblarze kolejny raz zaznaczą swoją przynależność do światowej czołówki meblarskich eksporterów.

Eksport mebli o miliard złotych wyższy MP3