Meble tapicerowane i inne meble do siedzenia

Z satysfakcją prezentujemy nowy, profesjonalny raport „Meble tapicerowane i inne meble do siedzenia” Opracowany przez B+R Studio w ramach strategicznej współpracy z Ogólnopolską Izbą Gospodarczą Producentów Mebli.

Zastanawiając się nad tym z czego możemy być dumni z pewnością  powinniśmy ciepło pomyśleć o meblach tapicerowanych. Ten produkt i cała gałąź przemysłu meblarskiego poradziła sobie w okresie ostatnich trudnych lat. Znaczenie w Europie kanap i wersalek z Polski wzrosło, bo dziś produkujemy blisko 44% wszystkich mebli przekształcanych miejsca do spania i ponad 25% mebli tapicerowanych z  drewnianą ramą. Pomimo zawirowań na świecie ceny towarów z  Polski rosną, a one same znajdują chętnych na całym świecie.

Jaki udział w grupie mebli do siedzenia mają meble tapicerowane wypoczynkowe, a jaki tapicerowane krzesła? Jakich mebli więcej importujemy niż eksportujemy? Jakie są przeciętne ceny mebli tapicerowanych w eksporcie i imporcie? Między innymi odpowiedzi na takie pytania znajdują się w raporcie.

Na ponad 90 stronach omówione zostały szczegółowo informacje o tendencjach w produkcji, eksporcie i imporcie oraz przeciętnych cenach za sztukę i za 100 kg mebla. W aneksie do raportu przedstawiono tabelarycznie informacje o 95 rynkach eksportu oraz 54 rynkach importu. W rozdziale „Uwagi metodyczne” przedstawiono też szeroki komentarz wyjaśniający stosowane metody zbierania i przetwarzania danych oraz informacje o klasyfikacjach statystycznych.

Przekonani o wysokiej wartości merytorycznej raportu polecam lekturę zarówno producentom jak i importerom i handlowcom mebli.

Pełną wersję raportu „Meble tapicerowane i inne meble do siedzenia” w cenie 1490 zł netto można nabyć w Biurze Izby. Kontakt 22 571 77 16 oigpm@oigpm.org.pl lub michal.strzelecki@oigpm.org.pl. Więcej informacji o zawartości opracowania znajdą Państwo w załączonym wyciągu z raportu Meble tapicerowane i inne meble do siedzenia-wyciąg (PDF).