Raport „Analiza rynku tapicerowanych mebli wypoczynkowych 2013”

Międzynarodowy sukces polskich mebli tapicerowanych jest udziałem wielu rodzinnych firm, dlatego że potrafią łączyć wysoką jakość produktu z korzystną ceną. Również dlatego, że ciągle dbają o rozwój wzornictwa i przykładają coraz więcej uwagi do marketingu na najwyższym światowym poziomie. Nie należy zapominać, że branża tapicerska w Polsce to ten segment mebli, który w dobie kryzysu odnosi międzynarodowy sukces głównie dzięki meblom tapicerowanym przekształcanym w miejsce do spania.

Raport „Analiza rynku tapicerowanych mebli wypoczynkowych 2013” zawiera szczegółową analizę ofert producentów mebli tapicerowanych w Polsce, która odbywała się za pomocą narzędzi elektronicznych i telefonicznie. Powstały w ten sposób katalog o producentach mebli tapicerowanych produkujących sofy i tapczany zawiera informacje m.in. o rodzaju produkowanych mebli tapicerowanych i o przedziale cenowym oferty. W katalogu zostały również uwzględnione informacje o materiałach wykończeniowych tj. skóra, tkanina i ekoskóra, oraz o materiałach dodatkowych, tj. drewno lite, płyta i metal. Raport dostarczy Państwu również informacji o kanałach dystrybucji dla poszczególnych graczy, a mianowicie czy firma posiada własne salony, salony franczyzowe, prowadzi sprzedaż internetową lub przez niezależne salony oraz ile salonów każdego typu oferuje meble danej firmy. Ponadto zebrane i przedstawione zostały dane finansowe dla spółek na podstawie sprawozdań finansowych KRS.

Raport „Analiza rynku tapicerowanych mebli wypoczynkowych 2013” dostarczy Państwu informacji o blisko 150 producentach mebli tapicerowanych. Z jednej strony otrzymują Państwo przegląd potencjalnych partnerów biznesowych, a jednocześnie z drugiej strony kompleksowe spojrzenie na ofertę konkurencji. Bez wątpienia to strategiczna wiedza do przygotowania się do rozwoju sieci kontaktów handlowych, oceny atrakcyjności własnej oferty czy modyfikacji strategii, dlatego raport „Analiza rynku tapicerowanych mebli wypoczynkowych 2013”powinien się znaleźć na biurku lub w tablecie każdego menadżera.

Więcej informacji o zawartości opracowania znajdą Państwo w załącznikach:

Analiza rynku tapicerowanych mebli

Cennik

Rozpowszechnianie: Biuro Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli.

Al. Stanów Zjednoczonych 51, 04-028 Warszawa

tel. 22 5177839, faks 22 517 77 19,

e-mail: michal.strzelecki@oigpm.org.pl, www.oigpm.org.pl