Raport „Prognoza eksportu mebli 2013”

Przekazujemy Państwu najnowszą edycję raportu „Prognoza eksportu mebli 2013”, który rzuca światło na obecną i przyszłą sytuację rynkową. Według prognozy wartość eksportu mebli w 2013 r. wyniesie blisko 29 mld zł. Oznacza to, że polska branża meblarska znowu pobije rekord i wyeksportuje meble za większą kwotę niż w ubiegłym roku.

Eksport polskich mebli jest w dalszym ciągu zorientowany na Unię Europejską i rozliczany jest w euro. Wobec powyższego sytuacja osłabienia złotego wobec waluty euro sprzyja polskim eksporterom.

Należy zwrócić uwagę na fakt, że wzrosła wartość eksportowanych mebli do krajów spoza Unii Europejskiej. Wysoką dynamikę w eksporcie mebli uzyskały m.in. Stany Zjednoczone, Chiny i Kanada. Jednocześnie eksport do krajów unijnych nadal pozostaje ważny. Mimo to, wchodząc w detale zauważamy, że eksport mebli do jednych krajów wykazuje dodatnią dynamiką, a do drugich ujemną. Nasi południowi sąsiedzi- Czechy oraz Francja są przykładem odbiorców, do których wyeksportowano w 2013 r. mniej mebli niż w roku ubiegłym. Niezmiennie liderem wśród odbiorców polskich mebli są Niemcy, którzy w ciągu kilkunastu lat wypracowały sobie tę pozycję.

Z wykonanej przez B+R Studio prognozy eksportu mebli dowiedzą się Państwo, w których kierunkach eksport mebli napotyka trudności, a w których dynamicznie rośnie. Opracowanie zawiera prognozę uwzględniającą grupy mebli i przeciętne ceny w eksporcie, jak również przewidywaną strukturę geograficzną eksportu mebli. „Prognoza eksportu mebli 2013” uwzględnia prognozę według grupy mebli: biurowe, meble do siedzenia twarde, tapicerowane, kuchenne, sypialniane, meble do salonu i jadalni, materace, elementy meblowe, medyczne i meble pozostałe. Analizy zostały przedstawione w ujęciu wartościowym w euro i ilościowym w tonach. Takie podejście pozwala na wskazanie zmian w strukturze polskiego eksportu.

Raport „Prognoza eksportu mebli 2013” pozwoli Państwu rozsądnie zaplanować budżet i opracować strategię na rok 2014. Łatwiej będzie zaplanować działania marketingowe i wysokość sprzedaży w sytuacji gdy posiadamy informacje o nastrojach panujących na konkretnych rynkach. Raport „Prognoza eksportu mebli 2013” to doskonałe źródło nie tylko dla producentów mebli, ale i wszystkich związanych z branżą meblarską, którzy myślą o rozpoczęciu bądź rozwijaniu eksportu na poszczególne rynki przy minimalnym ryzyku.

Cennik-prognoza-eksportu 2013

Prognoza eksportu 2013_wyciąg