Rośnie zapotrzebowanie na pracowników w branży meblarskiej

W poprzednim komentarzu meblarskim podsumowano wyniki w produkcji mebli, z których jasno wynika że w okresie I-III kw. 2015 r. wartość produkcji sprzedanej była wyższa o 8 pkt. proc. wobec I-III kw. 2014 r.
Osiągnięty wynik ma odzwierciedlenie w przeciętnym zatrudnieniu w produkcji mebli. Według danych GUS we wrześniu b.r. przeciętne zatrudnienie równe było 141 tys. Z kolei w analogicznym okresie roku 2014 r. liczba ta wyniosła 133 tys., co oznacza wzrost o 6 pkt. proc.
Również na podstawie wskaźnika koniunktury opisującego przewidywane zatrudnienie można wywnioskować, że w produkcji mebli jest potrzeba zatrudniania pracowników. We wrześniu b.r. wskaźnik ten oceniono na rekordowe 18,3 co może świadczyć o tym, że producenci w ciągu ostatnich 7 lat nie mieli tak dużych potrzeb w zakresie zatrudniania. Wkrótce dostępność ludzi do pracy w branży meblarskiej będzie jednym z czynników blokujących rozwój.

2866745475_61aa9bcfe4_z

Jeżeli chcesz co tydzień otrzymywać nowe informacje o rynku meblarskim na swojego maila, zapisz się do naszego newslettera już teraz !

Newsletter B+R Studio – komentarz meblarski