Więcej Polaków dokonało zakup mebli w I kwartale 2014 roku niż w I kwartale 2013

Najnowsze wyniki z badań dotyczących planów zakupowych mebli Polaków ukazały się w raporcie rynkowym „Polaków wydatki na meble 2014”.

Podczas badania 12% respondentów było zdecydowanych na zakup mebli w 2014 r., podczas gdy w roku ubiegłym było to 10%. 5% z nich jest już na etapie wyboru konkretnych mebli, podczas gdy w 2013 r. było to 3%. 7% z nich planuje zakupy później niż w I kwartale bieżącego roku. Przy czym należy uwzględnić, że proces decyzyjny przy zakupie mebli może trwać nawet do 6 miesięcy, a w związku z tym duża część badanych mogła nie mieć sprecyzowanych planów odnośnie zakupu mebli lub czeka na atrakcyjną ofertę promocyjną bądź na lepszą sytuację materialną.

wykres

Jak wynika z badań najczęściej deklarowanym zakupem w 2013 r. były meble tapicerowane wypoczynkowe – na tego rodzaju meble opowiedziało się 32 % badanych. Następnie na zakup mebli drewnianych do salonu i jadalni wskazało 25% respondentów. Na zakup mebli sypialnianych i kuchennych w 2013 r. zdecydowało się odpowiednio 15% i 13% respondentów. Z kolei 11% badanych zadeklarowało zakup mebli do zabudowy i przedpokoju, a zakup mebli dziecięcych i młodzieżowych dokonało 13% respondentów.

Aktualne informacje dotyczące sektora meblarskiego jak zawsze na stronie www.brstudio.eu oraz na blogu dr inż. Tomasza Wiktorskiego www.wiktorski.blog.pl.

 

Zapraszam do kontaktu,

milena.dorozinska@brstudio.eu, nr tel. 792 731 201