Prognoza eksportu 2014

Przekazujemy Państwu najnowszą edycję raportu „Prognoza eksportu mebli 2014”, który rzuca światło na obecną i przyszłą sytuację rynkową. Według prognozy wartość eksportu mebli w 2014 r. wyniesie blisko 34 mld zł. Oznacza to, że polska branża meblarska znowu pobije rekord i wyeksportuje meble za większą kwotę niż w ubiegłym roku.

Wykonana przez B+R Studio prognoza eksportu mebli wskazuje, w których kierunkach eksport mebli napotyka trudności, a w których dynamicznie rośnie. Warto zapoznać się z opracowaniem, które rzuca światło na obecną sytuację rynkową. Niezmiennie liderem wśród odbiorców polskich mebli są Niemcy, którzy w ciągu kilkunastu lat wypracowały sobie tę pozycję.

W opracowaniu przedstawiono nie tylko przewidywaną strukturę geograficzną eksportu mebli, ale również prognozę uwzględniającą grupy mebli i przeciętne ceny w eksporcie. Analizy zostały wykonane w ujęciu wartościowym w euro oraz wolumenowym w tonach eksportowanych mebli. Takie podejście pozwala na wskazanie zmian w strukturze polskiego eksportu. „Prognoza eksportu mebli 2014” uwzględnia prognozę według grupy mebli: biurowe, meble do siedzenia twarde, tapicerowane, kuchenne, sypialniane, meble do salonu i jadalni, materace, elementy meblowe, medyczne i meble pozostałe. Analizy zostały przedstawione w ujęciu wartościowym w euro i ilościowym w tonach. Takie podejście pozwala na wskazanie zmian w strukturze polskiego eksportu.

Opracowanie „Prognoza eksportu mebli 2014″ to bardzo ważna pozycja przy planowaniu budżetów i strategii na rok 2015. Raport „Prognoza eksportu mebli 2014” to doskonałe źródło nie tylko dla producentów mebli, ale i wszystkich związanych z branżą meblarską, którzy myślą o rozpoczęciu bądź rozwijaniu eksportu na poszczególne rynki przy minimalnym ryzyku.

Darmowa, podstawowa  wersja raportu do pobrania tutaj

Wersja rozszerzona raportu:

Wyciąg

Cennik

tytulowa prognoza 2014