Raport Polaków wydatki na meble 2014

Znamy zwyczaje zakupowe Polaków!

Prezentujemy kolejny raport z badań „Polaków wydatki na meble”. Wypracowana przez ekspertów B+R Studio Analizy Rynku Meblarskiego oraz Ogólnopolskiej tytułowaIzby Gospodarczej Producentów Mebli metodyka pozwoliła nam na analizę kolejnych zjawisk zachodzących na rynku mebli. W raporcie analizujemy zakupy w podziale na następujące grupy: meble tapicerowane wypoczynkowe; meble do pokoju dziennego, jadalni, salonu, gabinetu; meble do sypialni; meble młodzieżowe i dziecięce; meble kuchenne na wymiar i do samodzielnego montażu; zabudowy i meble do przedpokoju. Udoskonalając raport, w obecnej edycji został on rozszerzony o szereg kwestii:

  • Wybrane aspekty preferencji, np. rodzaje wybieranych obić tapicerskich, kwestie materiału wybieranego na meble skrzyniowe, czy kolorystyka mebli młodzieżowych.
  • Metody finansowania kupowanych mebli, to znaczy oszczędności, kredyty, środki bieżące i inne metody, które okazały się zależne, np. od wykształcenia respondentów.
  • Korelacje wieku respondenta i deklaracji o zakupach mebli wypoczynkowych oraz skrzyniowych, i innych.
  • Zależność rodzaju kupowanych mebli, np. kuchennych od miejsca zakupu.
  • Rozkład kwot przeznaczanych na zakup materacy.

Jest to, w tym momencie najlepsze źródło informacji o zwyczajach zakupowych Polaków.  Raport „Polaków wydatki na meble 2014”  jako narzędzie profesjonalne zawiera komplet wyników z badań w postaci źródłowej, i które można wykorzystywać do dalszych, własnych analiz w programie SPSS, Matlab, czy Excel i innych. Dlatego z całą odpowiedzialnością możemy Państwu polecić raport „Polaków wydatki na meble 2014” jako najlepsze źródło wiarygodnej wiedzy o zwyczajach zakupowych Polaków i jednocześnie jako narzędzie dla tych, którzy chcą zwiększać wartość sprzedaży na rynku krajowym.

Z poważaniem,

dr inż. Marek Adamowicz, dyrektor biura OIGPM

dr inż. Tomasz Wiktorski, właściciel B+R Studio

Więcej informacji o zawartości opracowania znajdą Państwo w załącznikach

Polaków wydatki na meble 2014_wyciąg

Cennik

Rozpowszechnianie: Biuro Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli

Al. Stanów Zjednoczonych 51, 04-028 Warszawa

tel. 22 5177839, fax 22 517 77 19,

e-mail: michal.strzelecki@oigpm.org.plwww.oigpm.org.pl