Rynek mebli skrzyniowych do mieszkań 2014

Zbadaliśmy rynek mebli skrzyniowych w Polsce!

Z dużą satysfakcją prezentujemy raport „Rynek mebli skrzyniowych do mieszkań” opracowany przez B+R Studio Analizy rynku meblarskiego w ramach strategicznej współpracy z Ogólnopolską Izbą Gospodarczą Producentów Mebli.

Funkcjonalność i styl mebli skrzyniowych sprawiły, iż w dzisiejszych czasach wypełniają one wnętrze niemal każdego domu. Dzięki swej uniwersalności i łatwej adaptacji do każdego wnętrza, meble skrzyniowe wciąż zdobywają szerokie rzesze zwolenników. Nic więc dziwnego, że ten rodzaj mebli plasuje się na drugim miejscu (zaraz po meblach tapicerowanych), pod względem wartości produkcji mebli w Polsce. Rynek mebli skrzyniowych jest tematem, z którym na pewno warto się bliżej zapoznać. W naszym nowym raporcie „Rynek mebli skrzyniowych do mieszkań”, zawarliśmy kluczowe informacje dotyczące stricte tematyki mebli skrzyniowych. Przede wszystkim, skupiliśmy się na przeanalizowaniu kilku ważnych aspektów, którymi są:

  • Zwyczaje zakupowe Polaków – informacje zawarte w tej części raportu  dostarczą Państwu wiedzy na temat planów zakupowych Polaków w roku bieżącym, deklaracje odnośnie zakupu mebli, miejsca zakupu czy sposobów finansowania. Dane te, zebrane w całość pozwalają lepiej poznać sytuacje na rynku konsumenckim.
  • Konkurencja – Przeprowadzona analiza producentów mebli skrzyniowych oraz zestawienie największych firm produkujących ten rodzaj mebli sprawia, iż z jednej strony otrzymują Państwo przegląd potencjalnych partnerów biznesowych, a jednocześnie z drugiej strony kompleksowe spojrzenie na ofertę konkurencji.
  • Produkcja mebli skrzyniowych – Bazując na danych według GUS i Eurostat, dostarczamy wiedzy o wartości i wolumenie produkowanych mebli skrzyniowych w Polsce, w przeciągu kilku ostatnich lat.
  • Wymiana handlowa – rozdział ten nawiązuje do informacji o wartości, wolumenie czy przeciętnych cenach eksportowanych i importowanych mebli, jak i głównych odbiorcach i dostawcach mebli. Z pewnością ta część materiału wyklaruje Państwu obraz wymiany handlowej Polski z innymi zagranicznymi rynkami.

Raport „ Rynek mebli skrzyniowych do mieszkań” bez wątpienia to strategiczna wiedza do przygotowania się do rozwoju sieci kontaktów handlowych, oceny atrakcyjności własnej oferty czy modyfikacji strategii. Przekonani o wysokiej wartości merytorycznej raportu polecamy lekturę zarówno producentom jak i importerom i handlowcom mebli.

Z poważaniem,

dr inż. Marek Adamowicz, dyrektor biura OIGPM

dr inż. Tomasz Wiktorski, właściciel B+R Studio

Wyciąg

Cennik

rynek mebli do mieszkan