pol    en

Wspólnie z firmą Peter Cook Consulting przeprowadziliśmy badania w celu dokładnego poznania sytuacji i obrazu zmian na rynku pracowniczym w branży meblarskiej.

Na podstawie wyników badań i naszego doświadczenia pragniemy zaproponować Państwu zweryfikowane strategie oraz rekomendowane narzędzia służące rozwiązywaniu obecnych problemów i do przygotowania planów rozwojowych opartych o efektywne wykorzystanie kapitału ludzkiego przedsiębiorstwa.

Z pewnością zgodzą się Państwo ze stwierdzeniem, że w dzisiejszych realiach trudno pozyskać nowego pracownika, a jeszcze trudniej go zatrzymać. Kadra to obecnie kluczowy zasób warunkujący rozwój firm, więc warto zainwestować w rozwój pracownika.

W tym miejscu warto przytoczyć fakty, które zostały potwierdzone w badaniu:

-Liczba pracujących już istotnie nie zwiększy się.
-Brak kadr o odpowiednich kwalifikacjach.
-Koszty związane z zatrudnieniem ciągle rosną.
-Inwestowanie w technologie nie rozwiązuje wszystkich problemów.
-Dużą rolę będą odgrywać narzędzie motywacyjne.

Tym samym już dziś znacząco wzrasta znaczenie innych niż wynagrodzenie narzędzi motywacyjnych oraz rola kompetencji managerów do utrzymania i poprawy efektywności zespołów. Dlatego też pomożemy Państwu dobrać i zrealizować odpowiednie narzędzia motywacyjne. W tym celu proponujemy:

Diagnoza (bezpłatna):

Przeprowadzenie audytu w ciągu jednego dnia w Państwa firmie, którego celem będzie ustalenie głównych wyzwań, przed którymi stoi firma. Na podstawie wyniku audytu będziemy mogli Państwu zaproponować efektywne rozwiązania.

Rozwiązanie*:

I Etap (2 dni)- strategie organizacyjne i rozwojowe

Strategie zostaną opracowane w oparciu o konkretne wskaźniki pro wzrostowe, z uwzględnieniem poszczególnych składowych firmy. Etap ten ma na celu wskazania ogólnych założeń rozwoju firmy, co pozwoli na prawidłowe skonstruowanie struktury organizacyjnej firmy.

II Etap (10 dni)- pakiet szkoleń z zakresu kompetencji miękkich

Szkolenia te obejmują obszary szeroko pojętej komunikacji z podstawową kompetencją dopasowywania się do rozmówcy. Program szkoleń sprowadza się do zagadnień rozumienia i umiejętności wykorzystania elementów ramy biologicznej człowieka, ramy społecznej na poziomie społecznych wzorców zachowań w sytuacjach biznesowych oraz elementów ramy indywidualnej człowieka, jego konstrukcji osobowościowej.

III Etap (4 dni)- pakiet coachingu indywidualnego i operacyjnego

Aby szkolenia z Etapu II były skuteczne, należy przeprowadzić coaching operacyjny, którego celem jest przekształcenie zdobytej wiedzy w konkretne, pożądane przez Państwa firmę zachowań. Najlepszym rozwiązaniem jest przetrenowanie z managerami struktury myślenia i prowadzenia rozmów niż wynajęcie zewnętrznego coacha.

* przykładowy program rozwoju zespołu pracowników

Szkolenia, które realizowało B+R Studio:
-„Strategie rozwojowe – przeciwdziałanie rotacji pracowników, mapowanie stanowisk, komunikacja menadżerów” – we współpracy z Peter Cook Consulting – Korner 2019
-„Budowanie marki” – 3-dniowe warsztaty – Sunkel Śruby 2016
„Eksport do Wielkiej Brytanii” – warsztaty dla firm meblarskich z Santander BZWBK – 2016
-„Meblowanie Świata” – Organizacja i perspektywy rozwoju rynku meblarskiego w Polsce – 1-dniowe szkolenie dla menadżerów regionalnych mBank 2015
-„Eksport szansą na rozwój” – dwudniowy warsztat dla eksporterów województwa lubelskiego – PwC 2015
-„Nowoczesne techniki sprzedażowe” – we współpracy z Peter Cook Consulting – przedsiębiorstwa z powiatu Oleskiego 2014
-„Sortowanie tarcicy ogólnego przeznaczenia” – 2007-2008 SGGW
-„Sortowanie tarcicy konstrukcyjnej” – 2007-2008 SGGW

Chciałbym osiągnąć lepsze wyniki z obecnym zespołem.
Zmagam się z rotacją pracowników.
Planuję zmiany w zarządzaniu kadry pracowniczej.

Jeśli z którymś z powyższych stwierdzeń utożsamiają się Państwo, zapraszamy do kontaktu:

Tomasz Wiktorski 790 02 79 20; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.