pol    en

W dniach 20.02.2024- 23.02.2024 odbędą się w Poznaniu największe targi dla naszej rodzimej branży meblarskiej - Meble Polska 2024. Chcielibyśmy zaprosić Państwa do udziału w seminariach pana dr inż. Tomasza Wiktorskiego, które będą mieć miejsce podczas tego wydarzenia. Wstęp jest bezpłatny dla uczestników targów.

20.02.2024 (wtorek) godz: 14:15-15:00. Miejsce: Sala Zielona
"Raport Polskie Meble Outlook 2024 - wnioski z dorocznego badania branży"

Prelekcja będzie dotyczyć 14. edycji raportu opracowanego przez zespół B+R Studio Tomasz Wiktorski, który każdego roku dostarcza najnowsze dane dotyczące wartości produkcji, koniunktury, sprzedaży mebli w Polsce oraz dynamiki handlu zagranicznego.

Podczas wykładu przedstawione zostaną najnowsze wyniki branży meblarskiej w ujęciu międzynarodowym i krajowym oraz prognozy na rok 2024. Sytuacja w branży meblarskiej była bez wątpienia trudna. Rok 2023 był rokiem spadków, począwszy od produkcji, przez eksport i na imporcie kończąc. Prelekcja ma na celu przybliżenie słuchaczom wyzwań, z którymi polska branża meblarska mierzyła się i nadal mierzyć się będzie w najbliższej przyszłości podpierając to wybranymi danymi opracowanymi na potrzeby flagowego raportu B+R Studio "Polskie Meble Outlook 2024"

21.02.2024 (środa) godz: 13:30–14:15. Miejsce: Sala Zielona
"Dokąd zmierza branża meblarska? Perspektywy rozwoju rynku mebli 2024+"
Sponsor wykładu- GTV POLAND S.A.

Prelekcja skoncentruje się na analizie wybranych kierunków rozwojowych polskiej branży meblarskiej, kładąc szczególny nacisk na prognozy i perspektywy na rok 2024+.

W trakcie wystąpienia zostaną przedstawione kluczowe wyniki osiągnięte przez polską branżę meblarską w minionym roku. W ramach prelekcji uczestnicy mogą oczekiwać również analizy światowych i lokalnych tendencji rynkowych, uwzględniającej wpływ sytuacji gospodarczej, społecznej oraz środowiskowej na całą branżę meblarską.

Prezentacja stanowić będzie istotne źródło wiedzy dla profesjonalistów związanych z sektorem meblarskim oraz dla wszystkich zainteresowanych bieżącymi i przyszłymi wyzwaniami stojącymi przed polską branżą meblarską.

22.02.2024 (czwartek) godz: 12:00-12:45 Miejsce: Sala Zielona
"Opłacalność produkcji mebli tapicerowanych w Polsce. Analiza wybranych przewag."
Sponsor wykładu- GTV POLAND S.A.

Niniejsza prelekcja skupi się na analizie ekonomicznej produkcji mebli tapicerowanych w polskim sektorze meblarskim. Podczas prezentacji przedstawione zostaną wyniki analiz tego rynku w porównaniu do innych krajów Unii Europejskiej. Omówione zostaną różnorodne aspekty, które wpływają na opłacalność produkcji. Celem całej prelekcji jest dostarczenie wiedzy i perspektyw dla przedsiębiorców oraz profesjonalistów związanych z produkcją mebli tapicerowanych.

PMO2024 linked