pol    en

Stany Zjednoczone to największy rynek meblarski na świecie. Tylko w 2021 roku import mebli do tego kraju wyniósł blisko 70 mld USD. Głównym dostawcą mebli do tego kraju są Chiny, jednakże wysokie koszty transportu, oraz wojna handlowa sprawiają, że amerykańscy dystrybutorzy mebli coraz intensywniej szukają innych dostawców, by zaspokoić gigantyczne potrzeby tego niezwykle chłonnego rynku. Polska jako jeden z największych producentów i eksporterów mebli na świecie ma potencjał, aby mieć duży udział w dostarczaniu mebli na rynek amerykański. Warto wspomnieć, że USA to największy odbiorca polskich mebli poza Europą. W samym 2021 roku eksport mebli z Polski wzrósł blisko o 100 mln euro.

Sytuacja ta nie uszła uwadze B+R Studio. Postanowiono zatem przyjrzeć się nieco bliżej wzornictwu mebli dostępnych w ofertach dużych amerykańskich sklepów meblowych. Analiza ta zaowocowała powstaniem dwóch raportów „Wybrani dystrybutorzy mebli w USA” poświęconych meblom tapicerowanym oraz skrzyniowym i szkieletowym. Opracowanie to znacznie przybliża polskim producentom gusta amerykańskich konsumentów.

Przeglądając oferty amerykańskich sklepów zauważono, że Amerykanie wybierają sofy i meble modułowe o klasycznym wzornictwie, z licznymi miękkimi poduchami. Natomiast przy zakupie foteli są już znacznie bardziej otwarci na nowocześniejszy design oraz barwniejszą kolorystykę. Nie uszło uwadze B+R Studio również to, że amerykańskie szafki rtv, choć wizualnie często bardzo podobne do polskich, są znacznie wyższe. Zarówno w Polsce, jak i w Stanach Zjednoczonych, najbardziej popularne szafki przeznaczone pod media wyposażone są w odkryte półki, szuflady oraz drzwiczki. Warto również odnotować, że w USA coraz większe grono zwolenników zdobywają szafki rtv posiadające elektryczny kominek lub mechanizm przesuwania drzwiczek umiejscowiony na zewnątrz mebla, który jednocześnie pełni rolę ozdoby.

Można śmiało powiedzieć, że raport „Wybrani dystrybutorzy mebli w USA” to obowiązkowa lektura dla firm, które myślą o ekspansji swoich wyrobów na rynek amerykański. Informacje zawarte w raporcie przybliżą Państwu temat potrzeb amerykańskich konsumentów w kontekście mebli tapicerowanych, skrzyniowych oraz szkieletowych, jak również poznać jednych z największych dystrybutorów mebli w USA.

Więcej informacji na temat zakupu pełnej wersji raportu:

Mateusz Strzelczyk
nr tel. 792 731 201
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

miniatura DM USA