pol    en

Nowa dekada dla polskiej branży meblarskiej, jak również dla wielu innych branż rozpoczęła się od niezwykłego roku. Był to rok pandemii, zamkniętych obiektów handlowych, restrykcji oraz wielu ludzkich tragedii. Kryzys z jakim nie mieliśmy do czynienia w najnowszej historii przedefiniował nasze wartości i podejście do życia.

Okładka raportu PMO2021 500x316 
 

B+R Studio przez cały rok prowadziło badania wpływu pandemii na branżę meblarską i na bieżąco aktualizowało prognozy rozwoju sytuacji. Dziś jesteśmy przekonani, że pomimo iż widmo pandemii pozostanie na świecie co najmniej przez kolejny rok to my wszyscy jesteśmy lepiej przygotowani do funkcjonowania razem z wirusem.

W tegorocznym raporcie Polskie Meble Outlook 2021 przedstawiliśmy najnowsze zestawienia wyników branży meblarskiej w ujęciu międzynarodowym i krajowym. Pokazaliśmy dynamikę zjawisk z ostatnich okresów oraz prognozy wybranych danych na rok 2021. W kolejnych rozdziałach będą mogli Państwo zagłębić się w kwestie rankingów międzynarodowych, oceny koniunktury, wskaźników rentowności, dynamiki wzrostu w poszczególnych grupach mebli, a na koniec przeanalizować sytuację w handlu międzynarodowym i zmianę średnich cen w poszczególnych grupach towarowych.

Niniejszy raport to unikalna i usystematyzowana wiedza o procesach zachodzących w polskiej branży meblarskiej dlatego powinien się znaleźć na biurku i w komputerze menadżerów, strategów, prezesów i właścicieli firm meblarskich, dostawców dla branży oraz firm handlujących meblami.

Jestem przekonany, że rok 2021 będzie dobrym choć wymagającym rokiem dla polskich mebli. Jednak odpowiedź na pytanie czy polskie drugie miejsce w światowym rankingu eksporterów jest niezagrożone nie jest taka oczywista!

dr inż. Tomasz Wiktorski

Więcej informacji o raporcie:
Wyciąg „Polskie Meble Outlook 2021” Pobierz

 

Oferta i cennik:
Oferta „Polskie Meble Outlook 2021Pobierz

 

Więcej informacji o warunkach sprzedaży:

Milena Dorozińska; 792 731 201; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.